Press "Enter" to skip to content

Kokios paskolų rūšys egzistuoja?

Paskolos paėmimas yra labai atsakingas procesas, tačiau dauguma apie tai nesusimąsto ir tiksliai net nežino kokios paskolos jiems reikia. Prieš imant paskolą būtina išsiaiškinti kokios paskolų rūšys egzistuoja ir kokia paskola būtų jums tinkamiausia. Žinoma jeigu jūs nusprendėte pirkti būstą, tai tokiu atveju viskas labai paprasta – jums reikia būsto paskolos. Dažnu atveju  pasitaiko ir sudėtingesnių variantų, kuriuos pabandysime apžvelgti.

Pagrindinės paskolų rūšys

  • greitieji kreditai – ši paskolų rūšis yra viena iš paprasčiausių ir lengviausiai suteikiamų, dabar greitieji kreditai internetu yra labai lengvai visiems suteikiami, su sąlyga, kad jūs atitinkate pagrindinius reikalavimus kreditui gauti(gaunate stabilias mėnesines pajamas ir neturi pradelstų įsiskolinimų)
  • ilgalaikės paskolos arba dar kitaip vadinamas vartojimo kreditas, šios paskolos tipas yra jau šiek tiek sudėtingesnis, nes yra išduodamas ilgesniam laikui ir didesnėmis sumomis. Šios paskolos taip greit ir paprastai nepavyks gauti kaip greitojo kredito. Tačiau jeigu planuojate didesnį pirkinį ar šiaip prireikė didelės pinigų sumos, tai ilgalaikė paskola jums būtų labiausiai tinkantis variantas.
  • refinansavimas –  ši paskolų rūšis yra skirta žmonėms, kurie jau yra įklimpe į paskolų liūna ir nebegali išsimokėti arba yra pasiskolinę su labai prastomis sąlygomis. Refinansavimas gali padėti pagerinti paskolos sąlygas ir sumažinti mėnesines įmokas, ko pasekoje galėtumete daug laisviau finansiškai gyventi.
  • būsto paskola – su šia paskola manau viskas kaip ir aišku, ši paskola būna išduodama labai ilgam laikotarpiui (maksimaliai iki 30metų) su labai mažomis palūkanomis. Būsto paskola išduodama su daug geresnėmis sąlygomis nei kitos paskolos, todėl kad visais atvejais yra įkeičiamas jūsų perkamas būstas, todėl bankai gali jaustis daug saugiau. Tačiau nepaisant fakto, kad palūkanos mažos per ilgą laiko tarpą palūkanos sudaro pakankamai nemažą sumą. Tai jeigu yra galimybe prieš imant būsto paskola reikėtų kuo detaliau išsiaiškinti visas sąlygas.

Taigi apžvelgėme pagrindines egzistuojančias paskolas Lietuvos rinkoje. Prieš skolinantis svarbu išsamiai išanalizuoti kiekvieną paskolos pasiūlymą. Dažnu atveju gali pasitaikyti užslėptų sąlygų, kurios jums gali būti nenaudingos. Viena iš pagrindinių sąlygų, kuria reikėtų pasidomėti ar bus galimybė grąžinti paskolą anksčiau laiko. Pagerėjus jūsų finansinei situacijai, tai gali jums padėti sutaupyti labai daug pinigų, nes nereikėtų mokėti palūkanų.