Press "Enter" to skip to content

3D dėlionės – ne tik pramoga, tačiau ir mokomoji priemonė

Šiais laikais sunku brėžti liniją, kurie žaislai yra skirti vaikams, o kurie kurti būtent suaugusiems. Dažnas vaikiškas žaislas modernizuotas taip, kad juo labiau domisi suaugę nei mažieji. Vienas iš tokių žaislų – 3D dėlionės. Atrodo, kurtas vaikams, tačiau dėlioti labai mėgsta ir suaugusieji. Daugelis giriasi didelėmis kolekcijomis. Juolab, gamintojai siūlo ištisas  tos pačios sferos 3D dėlionių linijas, tad smagu tampa ne tik dėlioti, tačiau ir kolekcionuoti.

Mokykimės ilsėtis ir laimėti

  1. Britanijos mokslininkas D. Boras pastebi, kad gebėjimas sudėlioti dėliones suteikia nemažai malonumo, tad tai puiki skatinamoji priemonė vaikams, kurie baigę dėlioti pajaučia pergalės skonį. Tai siejama su pasitenkinimu savimi, tad labai dažnai dėlionės rekomenduojamos tiems vaikas, kurie turi problemų su pasitikėjimu, kurie yra pernelyg kuklūs ir tai jiems gali trukdyti integruotis į visuomenę. Žinoma, galima papildomai pastebėti, kad medinės dėlionės padeda sumažinti stresą ir kur kas labiau atsipalaiduoti. Tai bene pagrindinė priežastis, kodėl dėliones taip mėgsta ne tik vaikai, tačiau ir suaugę asmenys, kurie po dienos darbų ieško pramogos padėsiančios pamiršti stresą. Juolab, dėliojimas yra įdomi ir įtraukianti veikla, tad tai puiki alternatyva sėdėjimui prie kompiuterio arba televizoriaus.

Lavinkime fantaziją

Žinoma, metalinės 3D dėlionės tuo pačiu lavina. Jeigu paprastos dėlionės daugiausia reikalauja pastabumo ir kruopštumo, tai 3D dėlionės yra orientuotos į erdvės suvokimą ir strategijos kūrimą. Mokslininkai pastebi, kad šio tipo dėlionės skatina racionalų mąstymą, tad tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori reguliariai lavinti savo smegenis, tačiau neapkrauti jų per aktyvia ir per daug apsunkinančia veikla.

Suprantama, kad norint pajusti malonumą  – verta pasirinkti tokią dėlionę, kuri Jus domina. O pasirinkimas planus: nuo žinomiausių pasaulio pastatų iki gyvūnų ir net auto priemonių. 3D dėlionės padeda tuo pačiu metu mąstyti ir ieškoti rezultato siekimo būdų bei atsipalaiduoti ir pamiršti kasdieninius įpročius, kurie gali per daug apkrauti.

Kurkime komandą

Neįprasta praktika, kad tačiau puzlių dėliojimas darbo vietoje tapo daugelio koučingo specialistų pagrindu, kadangi tikslas yra padėti suburti komandą ir vieningai siekti to paties tikslo. Šiuo atveju puikiai pasitarnauja ne tik 3D, tačiau ir įprastos dėlionės, kurios vienija žmones. Lygiai taip pat dėlionės puikiai tinka siekiant suvienyti šeimą, tad dažnas psichologas šiuos žaislus naudoja savo terapijose. Kursų metu prašoma vaikus ir tėvelius kartu dirbti vardan to paties tikslo. Dėliojimo metu pavyks ne tik galiausiai pasiekti norimą rezultatą, tačiau išryškinamos ir tam tikros žmogaus charakterio savybės: vieni linkę vadovauti, būti lyderiais, kiti – paklusti, treti siekia profesionalumo ir jiems svarbu, kad viskas būtų atlikta tobulai. Tiesa, norint pamatyti šeimos narių vidų – nereikia psichologo, kadangi labai sėkmingai namuose dėliojant dėliones galima pastebėti šeimos narių skirtumus.

Dėlionės pirkimas internetu

3D dėlionės – tai ir žaislas, ir mokomoji priemonė viename, kuri puikiai tinka ir vaikams, ir suaugusiems. Jeigu norite sutaupyti kuo daugiau laiko ir nepermokėti už dėlionę – pirkite internetu. Tai paprasčiausias ir greičiausias būdas rasti tokį modelį, koks Jums labiausiai tinka. Galime patvirtinti, kad dėliojimas taps tam tikra malonia priklausomybe, kuri paskatins daugiau laiko praleisti su mylimais žmonėmis ir gal net atrasti save.

Kartais gyvenime reikia labai mažyčių pergalių, kad pavyktų pasijausti kur kas geriau. Viena iš tų pergalių gali būti dėlionės užbaigimas, tad pabandykite!